Tuesday    Wednesday    Thursday    Friday    Saturday    Sunday    All

Tuesday

Tue 14.11.2017

Mixed Pool C
17:00 Field 1 Makawua 9 - 7 12 Monos  Game play

Wednesday

Wed 15.11.2017

Men Pool A
09:00 Field 1 Warao 15 - 5 Soulfrisbee  Game play
09:00 Field 3 Comunidad El Oso 15 - 4 Frisbulls  Game play
13:00 Field 2 Discountry 15 - 5 Soulfrisbee  Game play
13:00 Field 15 Comunidad El Oso 11 - 6 Warao  Game play
17:00 Field 14 Comunidad El Oso 15 - 7 Soulfrisbee  Game play
17:00 Field 15 Discountry 13 - 10 Frisbulls  Game play
Men Pool B
11:00 Field 3 Alberta Flatball Club 15 - 6 Charrúa  Game play
11:00 Field 8 Voltaje 14 - 7 Gravedad Zero  Game play
15:00 Field 1 Legión 10 - 5 Gravedad Zero  Game play
15:00 Field 7 Alberta Flatball Club 15 - 4 Voltaje  Game play
Women Pool A
09:00 Field 10 Flurry 9 - 15 Aerosoul  Game play
09:00 Field 11 Bamboo 15 - 12 QUB  Game play
09:00 Field 12 Mamajuana 12 - 10 Actitud Pizza  Game play
09:00 Field 14 Revolution 15 - 2 Mambas  Game play
13:00 Field 10 Flurry 14 - 15 Elektras  Game play
13:00 Field 11 Bamboo 13 - 9 Mamajuana  Game play
13:00 Field 12 QUB 15 - 3 Mambas  Game play
13:00 Field 14 Revolution 15 - 1 Actitud Pizza  Game play
17:00 Field 1 QUB 15 - 8 Actitud Pizza  Game play
17:00 Field 10 Aerosoul 14 - 7 Elektras  Game play
17:00 Field 11 Revolution 15 - 8 Bamboo  Game play
17:00 Field 12 Mambas 4 - 8 Mamajuana  Game play
Mixed Pool A
13:00 Field 1 DoubleDown 15 - 9 Cóndor  Game play
13:00 Field 5 Drag n Thrust 14 - 10 Voltaje  Game play
17:00 Field 2 Voltaje 11 - 9 Cóndor  Game play
17:00 Field 5 Drag n Thrust 12 - 15 DoubleDown  Game play
Mixed Pool B
11:00 Field 2 AMP 15 - 10 Espartanos  Game play
11:00 Field 4 Fire 15 - 6 Killtros  Game play
15:00 Field 3 AMP 12 - 7 Fire  Game play
15:00 Field 4 Espartanos 7 - 2 Killtros  Game play
Mixed Pool C
11:00 Field 5 Mischief 15 - 4 Makawua  Game play
11:00 Field 7 Anchor 15 - 3 12 Monos  Game play
15:00 Field 5 Mischief 15 - 10 Anchor  Game play
Mixed Pool D
09:00 Field 2 Comunidad del Viento 14 - 9 Jauría  Game play
09:00 Field 4 Steamboat 15 - 3 Panama  Game play
13:00 Field 3 Steamboat 15 - 7 Comunidad del Viento  Game play
13:00 Field 4 Local 613 15 - 14 Jauría  Game play
17:00 Field 3 Steamboat 15 - 1 Jauría  Game play
17:00 Field 4 Local 613 13 - 9 Panama  Game play
Master Men Pool A
09:00 Field 7 Black Cans & Highlands 15 - 8 Carbon  Game play
09:00 Field 8 NSOM 15 - 6 Grizzle  Game play
13:00 Field 7 Black Cans & Highlands 14 - 13 NSOM  Game play
13:00 Field 8 Beyondors 15 - 8 Grizzle  Game play
17:00 Field 7 Black Cans & Highlands 15 - 10 Grizzle  Game play
17:00 Field 8 Beyondors 8 - 4 Carbon  Game play

Thursday

Thu 16.11.2017

Men Pool A
11:00 Field 2 Warao 15 - 11 Frisbulls  Game play
11:00 Field 7 Comunidad El Oso 14 - 8 Discountry  Game play
15:00 Field 1 Warao 10 - 12 Discountry  Game play
15:00 Field 7 Soulfrisbee 12 - 15 Frisbulls  Game play
Men Pool B
09:00 Field 3 Alberta Flatball Club 15 - 7 Gravedad Zero  Game play
09:00 Field 4 Legión 8 - 15 Charrúa  Game play
13:00 Field 3 Alberta Flatball Club 15 - 11 Legión  Game play
13:00 Field 4 Voltaje 15 - 9 Charrúa  Game play
17:00 Field 4 Voltaje 15 - 13 Legión  Game play
17:00 Field 5 Gravedad Zero 14 - 15 Charrúa  Game play
Women Pool A
09:00 Field 1 Flurry 10 - 14 QUB  Game play
09:00 Field 5 Revolution 15 - 7 Aerosoul  Game play
09:00 Field 7 Mambas 9 - 13 Actitud Pizza  Game play
09:00 Field 8 Mamajuana 15 - 7 Elektras  Game play
13:00 Field 1 Flurry 15 - 7 Mambas  Game play
13:00 Field 5 Revolution 15 - 2 Mamajuana  Game play
13:00 Field 7 Bamboo 10 - 6 Aerosoul  Game play
13:00 Field 8 Elektras 14 - 11 Actitud Pizza  Game play
17:00 Field 1 Revolution 15 - 6 Flurry  Game play
17:00 Field 2 Bamboo 15 - 7 Actitud Pizza  Game play
17:00 Field 7 Aerosoul 13 - 11 Mamajuana  Game play
17:00 Field 8 QUB 15 - 11 Elektras  Game play
Mixed Pool A
13:00 Field 11 Drag n Thrust 15 - 4 Cóndor  Game play
13:00 Field 12 DoubleDown 15 - 3 Voltaje  Game play
Mixed Pool B
11:00 Field 10 Fire 12 - 14 Espartanos  Game play
11:00 Field 14 AMP 15 - 1 Killtros  Game play
Mixed Pool C
11:00 Field 11 Mischief 15 - 4 12 Monos  Game play
11:00 Field 12 Anchor 15 - 7 Makawua  Game play
Mixed Pool D
09:00 Field 10 Comunidad del Viento 10 - 6 Panama  Game play
09:00 Field 14 Steamboat 15 - 4 Local 613  Game play
13:00 Field 10 Jauría 10 - 7 Panama  Game play
13:00 Field 14 Comunidad del Viento 13 - 12 Local 613  Game play
Mixed Pool F
17:00 Field 10 Mischief 15 - 10 Espartanos  Game play
17:00 Field 14 AMP 15 - 4 Anchor  Game play
Mixed Pool G
17:00 Field 11 Voltaje 8 - 10 Jauría  Game play
17:00 Field 12 Cóndor 12 - 13 Panama  Game play
Master Men Pool A
09:00 Field 2 Black Cans & Highlands 15 - 9 Beyondors  Game play
09:00 Field 15 NSOM 15 - 6 Carbon  Game play
13:00 Field 2 Grizzle 15 - 11 Carbon  Game play
13:00 Field 15 NSOM 14 - 10 Beyondors  Game play
17:00 Field 3 NSOM 15 - 10 Grizzle  Game play
17:00 Field 15 Black Cans & Highlands 15 - 4 Carbon  Game play

Friday

Fri 17.11.2017

Men Pool C
11:00 Field 10 Comunidad El Oso 14 - 9 Voltaje  Game play
11:00 Field 11 Alberta Flatball Club 15 - 10 Discountry  Game play
15:00 Field 1 Comunidad El Oso 12 - 9 Alberta Flatball Club  Game play
17:00 Field 2 Discountry 13 - 8 Voltaje  Game play
Men Pool D
09:00 Field 10 Warao 12 - 13 Gravedad Zero  Game play
09:00 Field 11 Charrúa 13 - 11 Frisbulls  Game play
09:00 Field 12 Legión 15 - 11 Soulfrisbee  Game play
13:00 Field 10 Warao 15 - 13 Legión  Game play
13:00 Field 11 Charrúa 15 - 11 Soulfrisbee  Game play
13:00 Field 12 Frisbulls 10 - 11 Gravedad Zero  Game play
17:00 Field 1 Warao 15 - 13 Charrúa  Game play
17:00 Field 10 Soulfrisbee 12 - 11 Gravedad Zero  Game play
17:00 Field 11 Frisbulls 11 - 12 Legión  Game play
Women Pool A
11:00 Field 2 Mambas 7 - 14 Elektras  Game play
11:00 Field 3 Flurry 10 - 14 Bamboo  Game play
11:00 Field 8 Revolution 15 - 4 QUB  Game play
11:00 Field 14 Aerosoul 12 - 5 Actitud Pizza  Game play
15:00 Field 10 Bamboo 15 - 5 Elektras  Game play
15:00 Field 11 Flurry 14 - 6 Actitud Pizza  Game play
15:00 Field 12 Aerosoul 12 - 7 Mambas  Game play
15:00 Field 14 QUB 8 - 5 Mamajuana  Game play
Mixed Pool E
09:00 Field 2 DoubleDown 14 - 8 Comunidad del Viento  Game play
09:00 Field 3 Steamboat 13 - 15 Drag n Thrust  Game play
13:00 Field 2 DoubleDown 13 - 14 Steamboat  Game play
13:00 Field 3 Comunidad del Viento 10 - 12 Drag n Thrust  Game play
Mixed Pool F
15:00 Field 3 AMP 14 - 10 Mischief  Game play
15:00 Field 7 Anchor 5 - 10 Espartanos  Game play
Mixed Pool G
11:00 Field 1 Local 613 15 - 6 Cóndor  Game play
11:00 Field 7 Voltaje 10 - 7 Panama  Game play
15:00 Field 2 Cóndor 11 - 7 Jauría  Game play
15:00 Field 8 Local 613 14 - 5 Voltaje  Game play
Mixed Pool H
09:00 Field 1 Makawua 12 - 9 Killtros  Game play
09:00 Field 7 Fire 9 - 6 12 Monos  Game play
13:00 Field 1 Makawua 11 - 15 Fire  Game play
13:00 Field 14 Killtros 5 - 9 12 Monos  Game play
Master Men Pool A
09:00 Field 8 Black Cans & Highlands 15 - 12 NSOM  Game play
09:00 Field 14 Beyondors 15 - 8 Grizzle  Game play
13:00 Field 7 Beyondors 13 - 8 Carbon  Game play
13:00 Field 8 Black Cans & Highlands 15 - 10 Grizzle  Game play
17:00 Field 7 Black Cans & Highlands 15 - 9 Beyondors  Game play
17:00 Field 8 NSOM 15 - 6 Carbon  Game play

Saturday

Sat 18.11.2017

Men Playoffs (1-8)
11:00 Field 1 Voltaje 8 - 14 Warao Q2  Game play
11:00 Field 10 Comunidad El Oso 15 - 6 Gravedad Zero Q1  Game play
13:00 Field 1 Discountry 9 - 8 Charrúa Q3  Game play
13:00 Field 11 Alberta Flatball Club 14 - 13 Legión Q4  Game play
Men Playoffs (1-8) Semifinals
15:00 Field 7 Gravedad Zero 10 - 14 Voltaje 5S1  Game play
15:00 Field 8 Charrúa 13 - 11 Legión 5S2  Game play
17:00 Field 2 Discountry 12 - 13 Alberta Flatball Club S2  Game play
17:00 Field 7 Comunidad El Oso 14 - 10 Warao S1  Game play
Men 9th Place
13:00 Field 7 Frisbulls 13 - 11 Soulfrisbee 9th Place  Game play
Women Pool A
11:00 Field 2 Bamboo 15 - 2 Mambas  Game play
11:00 Field 3 Flurry 9 - 7 Mamajuana  Game play
11:00 Field 7 QUB 12 - 10 Aerosoul  Game play
11:00 Field 8 Revolution 15 - 3 Elektras  Game play
Women Playoffs (1-4)
15:00 Field 1 Revolution 15 - 3 Aerosoul S1  Game play
15:00 Field 3 Bamboo 13 - 7 QUB S2  Game play
Women Playoffs (1-4) Finals
17:00 Field 1 Aerosoul 15 - 5 QUB 3rd Place  Game play
Women 9th Place
15:00 Field 14 Actitud Pizza 11 - 8 Mambas 9th Place  Game play
Mixed Pre-Quarters
09:00 Field 11 Comunidad del Viento 10 - 15 Fire PQ2  Game play
09:00 Field 14 Anchor 7 - 12 Local 613 PQ1  Game play
Mixed Playoffs (1-8)
13:00 Field 2 AMP 15 - 6 Fire Q4  Game play
13:00 Field 8 DoubleDown 15 - 9 Local 613 Q1  Game play
13:00 Field 10 Drag n Thrust 14 - 12 Espartanos Q3  Game play
13:00 Field 14 Mischief 15 - 8 Steamboat Q2  Game play
Mixed Playoffs (1-8) Semifinals
17:00 Field 8 Local 613 6 - 15 Steamboat 5S1  Game play
17:00 Field 10 DoubleDown 11 - 13 Mischief S1  Game play
17:00 Field 11 Drag n Thrust 10 - 14 AMP S2  Game play
17:00 Field 14 Espartanos 15 - 9 Fire 5S2  Game play
Mixed Playoffs (9-12)
11:00 Field 11 Comunidad del Viento 4 - 15 Jauría 9S1  Game play
11:00 Field 14 Anchor 15 - 5 Makawua 9S2  Game play
Mixed Pool I
09:00 Field 8 Panama 10 - 5 Killtros  Game play
09:00 Field 10 12 Monos 7 - 10 Voltaje  Game play
15:00 Field 10 12 Monos 10 - 9 Panama  Game play
15:00 Field 11 Killtros 3 - 15 Cóndor  Game play
Master Men Pool A
09:00 Field 1 Grizzle 15 - 12 Carbon  Game play
09:00 Field 2 NSOM 15 - 5 Beyondors  Game play
Master Men 3rd Place
15:00 Field 2 Beyondors 15 - 11 Grizzle 3rd Place  Game play

Sunday

Sun 19.11.2017

Men Playoffs (1-8) Finals
09:00 Field 3 Warao 8 - 12 Discountry 3rd Place  Game play
09:00 Field 10 Voltaje 15 - 11 Charrúa 5th Place  Game play
09:00 Field 11 Gravedad Zero 12 - 10 Legión 7th Place  Game play
11:00 Field 1 Comunidad El Oso 15 - 11 Alberta Flatball Club Final  Game play
Women Playoffs (1-4) Finals
13:00 Field 1 Revolution 14 - 8 Bamboo Final  Game play
Women 5th Place
09:00 Field 8 Mamajuana 3 - 15 Flurry 5th Place  Game play
Women 7th Place
09:00 Field 12 Elektras 12 - 10 Actitud Pizza 7th Place  Game play
Mixed Playoffs (1-8) Finals
09:00 Field 2 DoubleDown 0 - 15 Drag n Thrust 3rd Place
09:00 Field 7 Steamboat 15 - 4 Espartanos 5th Place  Game play
11:00 Field 2 Local 613 0 - 15 Fire 7th Place
15:00 Field 1 Mischief 12 - 11 AMP Final  Game play
Mixed Playoffs (9-12) Finals
11:00 Field 3 Jauría 10 - 13 Anchor 9th Place  Game play
11:00 Field 7 Comunidad del Viento 15 - 4 Makawua 11th Place  Game play
Mixed Pool I
11:00 Field 8 12 Monos 7 - 8 Cóndor  Game play
11:00 Field 10 Voltaje 15 - 5 Killtros  Game play
Master Men Final
09:00 Field 1 Black Cans & Highlands 17 - 7 NSOM Final  Game play

Timezone: America/Argentina/Buenos_Aires. Local time: 19.8.2018 19:42


iCalendar (.ical)Grid (PDF)List (PDF)Printable version